top of page
10872783_10152627784788877_8018237839328

Dr. Mustafa Melih Erkan

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Mustafa Melih Erkan lise eğitimini İzmir Fen Lisesi ve Sekine Evren Andolu Lisesi'nde birincilikle tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakületisi'ne başladı. Buradaki altı yıllık eğitiminden sonra Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamladı.


Meslek hayatı boyunca çeşitli görevlerde çalıştı. İstanbul 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği'nde doktor olarak çalıştıktan sonra uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi sonrasında Seferihisar Devlet Hastanesi, Mardin Nusaybin Devlet Hastanesi ve özel kliniğinde hizmet verdi. Halen aktif olarak Medicana Sağlık Grubu İnternational İzmir bünyesinde çalışmaktadır.

''Kadın sağlığına adanmış bir hayat'' ilkesi ile yolan çıkan kendisi için devamlı gelişim ve değişim kaçınılmaz konular olmuştur. Bu nedenle en son güncel veriler ışığında sürekli olarak mesleki gelişim konusunda çalışmaktadır.

Keşkesiz doğumlar, anne, bebek ve doğumdaki herkesin hiç bir keşkesinin olmadığı doğumlar onun en mutlu olduğu anlardır. Bu nedenle İstanbul Doğum Akademisinde yaklaşık 200 saat süren bir eğitim almış çok kısa sürede bu büyük ailenin içine kabul edilmiş ve çok az sayıdaki '' Keşkesiz Doğum Merkezi ve Uzmanları'''ndan bir tanesi olmuştur. İster sezaryen ile ister vajinal olsun bütün doğumların büyülü olduğunda inanan, özellikle ilk bir kaç saatteki anne,baba ve bebek bağlanması ile aile kavramının ilk temellerinin atıldığına inanan Dr. Erkan için ten tene temas olmazsa olmazlardandır.

Teknoloji ve medikal inovasyon konusuna özel ilgi duymaktadır. Bu sebeple daha uzmanlık eğitimi sırasında medikal teknolojilerin kullanılması alanında özellikle çalışmış, laparoskopik cerrahi ile ilgili sayısız eğitim almış ve laparoskopiyi temel cerrahi yöntemi haline getirmiştir.

Hakkında: About
bottom of page